Vztek a zatvrzelost je nám vlastní?

Každý máme některé úkoly jako důležitější. Pro leckteré z nás je to vyrovnání se s tím, že nás zlobí lidé nebo události okolo nás, že nás to štve a jsme nespokojení.

Ukážeme si několik metod, jak zjistit, jestli je to skutečně věc, na kterou bychom se právě my měli v tomto životě zaměřit.

Získej dárek za email

E-karty Afirmace s Empatií - Dřevo

13 e-karet - na každý týden v období prvku Dřevo jedna afirmace.
(karty jsou PDF soubor, obrázek je ilustrativní)

K čemu ti karty pomohou:

 • Afirmace mění staré vzorce myšlení
  každý týden opakování jedné afirmace 13 týdnů za sebou s tvým podvědomím pořádně pohne
 • Karty je možné použít jako vykládací karty
  Máš problém či otázku, zamíchej a vytáhni si jednu, na ní je odpověď
 • A nejen to.. Ke kartám dostaneš ještě další BONUS 😉
  Pokud máš občas problém s hádáním se, dostaneš návod, jak se nehádat a ještě podpůrnou meditaci
0
lidí už získalo karty

Můžeš se ptát nebo komentovat (email se nezobrazuje).

 1. Petra Polanská napsal:

  Dobrý den. Vyšlo mi prosím správně že když jsem 13.4.1985 je mým prvkem tedy kov? To tlusté střevo by sedělo na potíže v dětství ale ted v dospělosti mám odstraněný žlučník , byl v něm žlučový kámen. Mohu to tedy brát tak že aktuální téma je „žlučníkové“ a vzteky, zatvrzelost ale bylo by dobré věnovat se i tlustému střevu a kovu když mi to vyšlo primárně? Přemýšlím o tom jak na to..děkuji moc 🙂

  • Ivan Matouš napsal:

   Dobrý den, Petro, je to typický příklad kolotoče příčin a následků, ktré lze názorně vidět i v pentagramu A9P (Kov – tlusté střevo – je „mistrem“ pro Dřevo, tedy „žáka“ – játra a žlučník). Zjednodušeně řečeno – potíže s tlustým střevem, kde je 70% imunity a které slouží k odstraňování „toxických odpadů“ z těla, což se zřejmě dlouhodobě nedělo dobře (možná vlivem nevhodné stravy, nepříjemných životních situací apd.) , během let se tím oslabovala (přetěžovala) játra, která postupně nebyla schopná vytvářet kvalitní žluč. Předpokládám, že tam dále hrály roli další faktory, možná nějaké stresy, zloby a pod., díky čemuž mohly být často zúžené žlučovody a žluč (ještě k tomu) nedobré konzistence se v potřebnou dobu nemohla dostat do dvanácterníku, aby neutralizovala žaludeční šťávy. Tím se stalo jednak to, že žluč zůstávala a „zhmotňovala“ se ve žlučníku až do podoby kamenů a druhak překyselená natrávenina ze žaludku odcházela bez neutralizace do tenkého střeva, překyselovala organizmus, špatně strávená se dostala do tlustého střeva a.. koloběh se opakoval, resp. jako spirála stále zhoršoval.. Dává Vám to smysl? Z toho samozřejmě vyplývá, že když nemáte žlučník (tak „zbytečný“ podle mnoha lékařů), který má za úkol shromaždovat žluč, aby ji ve správný okamžik dostatečné množství „vstříkl“ do dvanácterníku pro správné strávení, musíte tomu výrazně přizpůsobit nejen starvovací, ale i psychické nastavení.
   Teď je období jater a žlučníku a všeho dalšího, čeho se to týká a o čem tady hovoříme, tak je nejlepší se věnovat tomu, ale současně pořád dbát na vhodnou, lehkou stravu. Na důkladnou „očistu“ tlustého střeva bude čas na podzim.
   Všechno se můžete dozvědět a všechna doporučení, jak s tím jako „Kov“ pracovat, nejdete v placené části tohoto programu.
   Ať se daří.
   Ivan

 2. Olga napsal:

  Dobrý den, dle vašich instrukcí k výpočtu bych měla být dřevo 3 (1970) nebo země 2 (1971), ale to neodpovídá viz termíny čínského roku – přikládám – kde jsem KOV (21.1.1971). To samé je u dětí ročník 2008 a 2012.

  Olga

  • Ivan Matouš napsal:

   Dobrý den, Olgo, ano, chápu, je to častý případ zaměňování Astrologie 9 planet (jinak zvané také Japonská numerologie) a Čínského kalendáře. Ony zde sice nějaké spojitosti jsou – například pro určení začátku roku se vychází z ČK konkrétního roku, kdy ve Vašm případě začínal nový rok 27.1.1971, takže podle A9P patříte ještě do roku 1970 (i když v tomto přechodném období se mohou prolínat obě možnosti, nic se neděje zlomově), ale jinak jsou to dva samostatné systémy. Sice používají některé shodné názvosloví (jako například označení prvků), ale jinak se s nimi musí pracovat samostatně.
   Vztah mezi A9P a ČK je docela složité vysvětlit. A9P se dá pojmout jako základní rozdělení všech energií ve Vesmíru a ČK jako další rozpracování, stejně jako např. numerologie, zvěrokruh apod. Máme to vysvětleno (kromě mnoha dalších věcí) v členské sekci tohoto programu.
   Ivan

 3. Marcela napsal:

  Ahoj Milenko a Ivane. Ze všeho jsem byla nadšená, ale nějak mi nefunguje diagnostika podle astrologie 9 planet.
  Podle data narození 1963 jsem si vypočítala 1. Voda. Zdravotní problémy mám na kůži a sliznicích (autpimunitní onemocnění), což je prý spojeno s játry tedy prvek (dřevo).
  Totéž u mého syna narozen 1992 tedy 2. Země, a problémy má s plícemi, tedy Kov. Nerozumím pak, jak se mohu na tuto metodu spolehnout a co mi výpočet ukazuje.

  • Miluška Matoušová napsal:

   Ahoj, prvek podle A9P ukazuje základní životní energii, což ale vůbec neznamená, že člověk má nemoci pouze ty, které patří do jeho prvku. Každý prvek má orgány, které jsou pro jeho život nejohroženější, emoce, které nejvíc řeší, ale máme přece všechny ostatní orgány z pětice, současně procházíme kolečkem každý rok a také životem různými zkušenostmi, kdy selháváme a tím oslabujeme ostatní prvky. Takže prvek Voda, pokud nepracuje se svým základním životním úkolem – pochopení a změnou vztahů, oslabuje své ledviny, nemůže tento prvek podle růžice dát dost výživy prvku následujícímu, tj. Dřevu, a ten onemocní. Člověk se pak stává nespokojený, zatvrzelý a začne mít potíže od jater. Tok energií nemoci se vysleduje krásně pomocí růžice, ale chce to se naučit to číst 🙂 Miluška

 4. Tani napsal:

  Jsem z toho trochu smutná ? Mám v datu tři jedničky a dvě osmičky. To budu asi nesnesitelná echm ??;)

  • Ivan Matouš napsal:

   Tani tak to neber. Všichni máme nějaké přednosti a nějaké výzvy.. Důležité je, jak s tím naložíme.. Pokračuj dál a zjistíš to sama.. Proto tyhle programy děláme.. ??

 5. Renáta napsal:

  Dobrý den,
  mám problém od dětství s velkým množstvím mateřských znamének a stále přibývají. Na Empatia.cz jsem se dočetla, že se jich dá zbavit přirozenou cestou. Po zhlédnutí toho videa musím říci, že to sedí jako dekl na… 😀 Jsem dřevo, dle numerologie ročník 1978, a ego a má vlastní pravda mi posledních 15 let asi hodně bují, pokud budu sama k sobě soudná :-(, což jsem :-). Je tedy možné změnou sebe samé a stravou se daného problému s kůží zbavit?
  Děkuji a přeji krásný den

  • Miluška Matoušová napsal:

   Zdravím! Renatko, členská sekce kurzu je otevřena přesně pro vás a to teď a jen do poloviny května, protože pak končí období tohoto prvku a není vhodné problémy s tím spojené řešit, pak se musí čekat za se rok, vstupte teď:
   https://tolerovatjelaska.cz/chci-byt-spokojeny/
   Tam se naučíte pracovat se svým egem, i se svým tělem a najdete způsob, jak se prakticky zbavit tohoto problému, který vás trápí. Máte to celý život, tak je to hluboké a jednou radou, co užívat, vám stejně nepomůžeme… chce to uchopit a vyřešit celostně. Těším se na vás v kurzu! 🙂

 6. Oli napsal:

  Dobrý den , děkuji za to co děláte , poslední 2měsíce hltám denně informace na Vašich stránkách a ve Vaší knize :o)
  Měla bych dotaz, co když se někdo narodí donucením ze strany lékařů (císařský řez,vyvolávaný porod) . Dá se také datum počítat jako by si ho duše vybrala sama, bude vše souhlasit tak jako u těch co přišli na svět přirozenou cestou ?děkuji Oli

  • Ivan Matouš napsal:

   Dobrý den Oli, a proč si myslíte, že „tohle“ si ta duše nevybrala sama? Právě tak, jak se to stalo? ? Chci-li přijmout princip, že NIC se neděje náhodou, tak to nemohu použít „jen někdy“. Já vím, nám taky trvalo mnohem déle, než dva měsíce, úplně přehodit myšlení „jinak“. Mnohem déle.. Chce to trpělivost.. ? Ivan

 7. Katka napsal:

  Dobrý den, jsem narozená v roce 1973 a nevím, jak to spočítat 🙂 Děkuji

  • Ivan Matouš napsal:

   Dobrý den, sečtou se první dvě číslice 1+9=10. Druhé dvě číslice taky, ale protože 3+7= taky 10, musíme tento výsledek tzv. redukovat, tedy znovu sečíst tyto dvě číslice a vyjde 1+0=1. Tuto 1 pak odečteme od první desítky, co by součtu prvních dvou čísel letopočtu 1+9. Takže suma sumárum 10-1=9 a jste Hvězda (Planeta) 9 a tedy prvek Oheň. OK? ?

  • Katka napsal:

   Můžu ještě poprosit řádek k ohni. Napadlo mě, že oheň je v žaludku a tudíž zpracování ? Děkuji

   • Ivan Matouš napsal:

    Katko, napsat „řádek k Ohni“ je nesmysl. Resp. jediný smysluplný řádek zní: právě nyní je nejaktivnější období pro prvek Oheň, takže neváhejte a šupejte na program Radovat se je láska (https://radovatsejelaska.cz). Tam se dozvíte o Ohni alespoň smysluplné minimum. ?

    • Katka napsal:

     Děkuji moc. Minimum jsem shlédla a ráda bych se přihlásila na webinář o kterém se tam mluví, ale nevím jak. Včera mě k vám přivedla borelióza … a hledám cestu k pochopení toho, co mi chce sdělit ….

     • Ivan Matouš napsal:

      Co Vám sděluje borelióza najdete na stránce https://empatia.cz/prehled-pricin-nemoci/borelioza

      • Karin Hlavackova napsal:

       Dobrý den. Bohužel mi nejde stáhnout ten výpočet pro jednotlive energie. No nechapu proč. Každopádně se nikam asi s takovou moc nedostanu 😀 můžu dostat odpověď? Kdyz jsem narozena 25.7.1990. Moc děkuji

       • Ivan Matouš napsal:

        Dobrý den Karin, když napíšete dotaz jako odpověď na nějaké předchozí komentáře, místo jako nový dotaz/komentář, může „zapadnout“ a nevšimneme si jej. Jako se to stalo..
        Zkuste si před stahováním vyčistit prohlížeč od dočasných souborů internetu (historie, atd.), pak se znovu přihlásit emailem na úvodní stránce a pak dokument zkusit stáhnout znovu. To by mohlo pomoci.
        Jinak jste Hvězda 1, čili Prvek Voda.
        Ivan

 8. Petra napsal:

  Děkuji za Vše,co děláte 🙂 sdílím na FB 😉 Petra Cerna Fucikova

 9. Jitka napsal:

  Dobry den, jsem prvek kov. Mam ale pocit, ze s odpoustenim nemam takovy problem, jako treba s tim ze mam vzdy pravdu, jsem zatvrzela a ze mam strach ze spousty veci. Je mozne ze nemam resit odpusteni i kdyz jsem kov?a nebo tim ze mam problem s odpoustenim, jen ho nevnimam, si blokuji vse dalsi a toho si vedoma jsem? Dle jine cinske metody jsem ale prvek drevo, jak to?dekuji Jitka

  • Ivan Matouš napsal:

   Dobrý den Jitko, jak sis možná všimla v růžici (pentagramu), všechno se vším nějakým způsobem stejně souvisí. Když se z nějakého důvodu oslabuje nebo naopak posiluje kterýkoliv prvek, vždycky to nějak ovlivní i prvky sousední a tedy vlastně všechny (jsou tam dva druhy provázanosti). Jestliže máš pocit, že tvým aktuálně nejsilnějším problémem je zatvrzelost a potřeba mít pravdu, přišla jsi k tomuto programu v ten nejlepší okamžik, protože za pár dní, v polovině února začne energetické období prvku Dřevo, jehož se tento program týká, a jenž je s těmito problémy spojený. A taky s játry a žlučníkem. S tou čínskou metodou je to složitější vysvětlení, do toho se tu nebudu pouštět, pokud postoupíš do členské sekce, dozvíš se to. Nejspíš budeš tzv. Dřevěný Kov (haha), ale v každém případě by to dost vysvětlovalo tvou situaci. Pokračuj dál. Ivan

 10. Sarka napsal:

  Dobry den, vypocitala jsem si, ze jsem voda, kde muzu zjistit, co to pro mne znamena? Diky. Sarka

  • Ivan Matouš napsal:

   Dobrý den, znamená to, že vašimi prioritními orgány nejsou játra a žlučník, ale ledviny, močové cesty a pohlavní orgány. A vaším hlavním životním úkolem je zbavovat se strachů a pěstovat dobré vztahy. Je tomu věnovaná program Soužít je láska (www.souzitjelaska.cz) z naší akademie. Ale to neznamená, že nemůžete řešit aktuálně zrovna vzteky a zatvrzelosti.. ? Pokračujete dál a uvidíte.. Ivan

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů